Med fire børn af samme køn, er det svært at finde på gaver, som de ikke allerede har. Jeg leder derfor altid i god tid, og har nu fundet denne, som de med garanti ikke har!
Og lille Hulk elsker dukker, og begge mine mellembørn er jo unaturligt optaget af min kropsbehåring for tiden – så mon ikke den ville vække lykke?
(Visited 176 times, 1 visits today)
Nooooooooo!!! Det er jo en syg, syg verden hvor man kan købe "barber-selv"-dukker. 🙁
Hold kæft en klam dukke… Men jo, ungerne bliver sikkert begejstrede! 😀
OMG! jeg er vist sart; jeg fik lige instant jule-gave-migræne et øjeblik… 🙂
Omvendt er det da også god humor … Ha, ha! 🙂 De dukker er da for skægge …
Jeg er så langt oppe i "damn-det-er-underligt-feltet" at jeg slet ikke kan blive forarget.
Jeg er heller ikke forarget – tænker bare at jeg ikke ville ansætte ham der har opfundet dem, som produktudvikler i MIN virksomhed.Men måske er ideen faktisk ok – jeg viste nemlig dukken til Hulken, og spurgte om hun ønskede sig den og fik som ventet et nej, men også et "rødhårede dukker er ikke lige mig…"Men behåringen var vist ok.Mærkeligt barn
Hold nu op, hvor kan man købe nogle mærkelige ting ude i den der verden! 😀
OMG en svedig dukke! Hvad sker der for behåringen på anklerne???
Ja især ankelhåret undrer jeg mig også over!Men der er SÅ mange mærkelige ting man kan købe – i kan godt glæde jer til et blogindlæg jeg har skrevet allerede, som kommer på om to dages tid, med links til skøre gaver!